NIEZIEMSKIE WAKACJE!

By | 06:58:00 3 comments
W poniższej notce omówię wam coś, co wprowadzono stosunkowo niedawno. Coś, za czym jedna grupa ludzi szaleje, marzy o tym, za to inna grupa ludzi woli omijać to na kilometr. Idea ma swoich zwolenników, ale również wielu wrogów. Mam na myśli nowy wymiar wakacji, które każdy zapamięta. Są w końcu... nieziemskie!


Wycieczki w kosmos są określane mianem turystyki kosmicznej. Lot w wszechświat zdobył popularność w roku 2007.
Oczywiście już wcześniej przestrzeń ta została potraktowana jako miejsce do wypoczynku i odwiedzenia. Za pierwszego turystę w kosmosie uważa się Amerykanina- Dennisa Tito.

Jego lot  zorganizowany był przez Space Adventures. W kosmos wystartował 28 kwietnia 2001 roku. W tym miejscu przebywał prawie dobę, a jaka była cena jaką zapłacił za tą przyjemność? 20 mln dolarów! Wspominał jednak lot bardzo pozytywnie.
Wszystko wysoko się ceni, jeśli dopiero co zostało wprowadzone. Wystarczy spojrzeć na rynek i każdy potwierdzi takową informację. Obecnie podróż w przestrzeń kosmiczną jest bardzo droga. Przyjemności tej mogą doświadczyć tylko bardzo bogaci ludzie i różne, równie bogate instytucje. Powodem dla wysokiego wycenienia takiej wyprawy jest również droga infrastruktura wykorzystywana w całym procesie transportowym i cenne maszyny.


Od roku 2001, cena biletów kosmicznych zmniejszyła się. Zgromadzono pierwszą grupkę chętnych, która za wycieczkę zapłaci 200 tys. dol. W cenie jest również wliczony obóz przygotowawczy do wyprawy. Podobno pomysł cieszy się bardzo dużą popularnością. 
Rok 2005, był rokiem, w którym stworzono zestaw proponowanych zasad dla turystyki kosmicznej. Było one oczywiście tylko propozycją. Uznano, że każda firma, która wypuszcza ludzi swoimi statkami kosmicznymi, powinna posiadać licencję od Federalnej Administracji Lotów. 


A co ma ścisły związek z rozwojem turystyki, klientami i wycieczkami? Oczywiście hotele! Pierwotnym pomysłodawcą nieziemskich hoteli była NASA. Robert Bigelow wykupił od agencji wyłączność do korzystania z tej technologii. Ma on w planach wybudować sieć hoteli orbitalnych. No cóż, ambitnie. 


Skąd taka popularność wśród lotów kosmicznych? 
Każdy chce poczuć doznania związane z taką podróżą, a są na pewno mocne i niezastąpione. W dodatku, na pewno warto zobaczyć naszą planetę z innej perspektywy. I dlaczego by nie poczuć nieważkości? Taka wyprawa to dodatkowe doświadczenia i zdobyta wiedza, dlatego na pewno warto się na nią wybrać. Tylko, czy nie brak atmosfery na takiej wycieczce...? :) 
Mamy pewność co do dwóch osób, że wybiorą się w przestrzeń kosmiczną. Jedną z nich jest Sergey Brin, czyli współzałożyciel google. 
Drugą osobą jest Sarah Brightman. Jest to angielska wokalistka i aktorka. 


A co jeśli zaproponowano by Wam takową szansę i to całkowicie za darmo? Zgodzilibyście się i odważylibyście się? Ja bym skorzystała. :)
Jeśli ktoś jest zainteresowany tematyką, to zapraszam Was do obejrzenia ciekawego dokumentu poświęconego turystyce kosmicznej. Miłego seansu. :)Z czego korzystałam tworząc tworząc notkę:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Turystyka_kosmiczna
http://turystyka.wp.pl/title,Wakacje-w-kosmosie,wid,14230343,wiadomosc.html
http://www.youtube.com/watch?v=limib9PdHFQNowszy post Starszy post Strona główna

3 komentarze:

 1. Fajne masz zainteresowanie. Większość dziewczyn założyła by bloga o modzie albo jakiś pamiętnik.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja mam modowy blog,ale nie zakładałam bloga o samochodach bo wiedziałam,że nikt by tego nie czytał....

   Usuń
 2. Ogólnie to nie lubię tego typu blogów, ale jeśli chodzi o wygląd to jest ok.
  Przejrzyście, włączona lista obserwacji itp. Co rzadko zdarza się na początkujących blogach. Wzięłam tez udział w ankiecie :)

  blog-blogerek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń