ŚRODKI TRANSPORTU W KSIĘDZE REKORDÓW GUINNESSA

By | 03:08:00 4 comments
Księga Rekordów Guinnessa jest znaną, co roku aktualizowaną publikacją. Chciałabym przedstawić Wam najlepsze wyniki osiągnięte właśnie za pomocą maszyn.

1. Największy samolot pod wodą
Todor Zhivkov był najdłużej rządzącym dyktatorem w Europie Wschodniej. Sprawował władzę w Bułgarii. Tupolev-154 był jego własnością, a zbudowali go w 1971 roku Rosjanie. Statek powietrzny mierzył 48 metrów. Zatopiono go w Zatoce Warneńskiej (Morze Czarne). W jego kadłubie utworzono sztuczną rafę koralową, a przed procesem tym, usunięto silnik oraz wszelkie kable, aby nie zanieczyszczały zbiornika wodnego. Dokonano tego w 2011 roku.

2. Najszybsze przejechanie wszystkich stacji metra w Londynie
Od 1959 roku w Londynie, wielu ludzi stara się pobić rekord polegający na przejechaniu metrem wszystkich stacji (a punktów jest 270). Nie jest to jednak proste zadanie jak tłumaczą obecni rekordziści. Anthony Smith i Geoff Marshall mówią: To trudniejsze niż się wydaje. Nie dość, że trzeba wysiąść na odpowiedniej stacji, to jeszcze biegiem zasuwać na następny przystanek. Aby pobić ten rekord, należy być zarówno wysportowanym, jak i posiadać zmysł orientacji w terenie i doskonałą znajomość metra. Ja wierzę im na słowo, ponieważ jest to rozbudowana sieć na 321 km, a przebyli tę trasę w ciągu 16 godzin 20 minut i 27 sekund. Przebili w ten sposób poprzedniego zwycięzcę o 8 minut. Mężczyźni uważają, że ważnymi elementami w całej zabawie byli ich znajomi, którzy informowali ich na bieżąco o wszystkim, a także brak utrudnień oraz opóźnień w komunikacji. Rekord został pobity 16 sierpnia 2013 roku, jednak zostało to wpisane w Księdze miesiąc później.3. Najdłuższy skok samochodem do tyłu
Rob Dyrdek jest amerykańską gwiazdą. Zajmował się profesjonalną jazdą na łyżworolkach, a obecnie jest gospodarzem programu na MTV "Niemożliwe". Mężczyzna postanowił sprawdzić się w skokach samochodowych, jednak wyjątkowo zaryzykował zrobić to tyłem. Specjalnie na tę okazję, Chevrolet udostępnił mu swój samochód. Warunkami zaliczenia skoku było pokonanie odległości 27,21 metrów, poprawnie i bez uszkodzenia maszyny. Robowi towarzyszyła publika, a także kamerzyści i wszyscy śledzili każdy krok gwiazdora. Mężczyzna wykonał skok bez zbędnych komplikacji świetnie się przy tym bawiąc. Wydarzenie to miało miejsce 13 lutego 2014 roku w Kalifornii. (park rozrywki Six Flags Magic Mountain)
4. Najdłuższy program dokumentalny na żywo
Jak myślicie? Czy istnieje program, który nie był przerywany przez reklamy? Owszem! Nosi on nazwę: Hurtigruten – minuta po minucie. Wszystko zostało nadawane na żywo przez 134 godziny 42 minuty i 45 sekund. Transmisja nadawana była na pokładzie statku wycieczkowego MS Nord-Norge. Można ją było oglądać w jednej z najpopularniejszych stacji telewizyjnych- NRK 2. Załoga maszyny składała się z 20 osób, które obsługiwały 11 kamer. Nagrywały one obraz wybrzeża norweskiego. W Norwegii, program obejrzało 3/4 ludzi. Problemy techniczne nie były straszne specom, poradzili oni sobie z nimi bez problemu, bez przerywania odcinka. Pomyślano również o obcokrajowcach kochających ten kraj, ponieważ emisję można było obejrzeć w Internecie na żywo. Przed komputerami zasiadło 148 państw. Jednak niestety, językiem jakim się porozumiewano podczas kręcenia był norweski. Rekord pobity 16-22 czerwca 2011 roku.
5. Największa parada samochodów marki Honda
Meet the Beat! jest imprezą organizowaną w Japonii przez miłośników Hondy. Jej początki sięgają roku 1994. 13 lipca 2010 roku na torze Twin Ring Motegi, 569 samochodów przebyło trasę wynoszącą około 3,5 km.6. Najwięcej wykonanych pętli przez formację samolotów
Jest to gratka dla miłośników akrobacji lotniczych. Wydarzenie odbyło się w Wielkiej Brytanii, na lotnisku w Sywell. Wykonująca całą akcję była drużyna The Blades, która pracowała kiedyś dla Zespołu Akrobacyjnego Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii. Pierwszą pętlę wykonał niewidomy pilot Mike Newman, który podczas działań świetnie się bawił. To był zaszczyt, że mogłem pobić ten rekord z grupą tak wspaniałych i utytułowanych pilotów. Tym bardziej, że dzięki temu udało nam się uzbierać sporo pieniędzy na cele charytatywne. -mówił. Stery przejął później Myles Garland. Był to rok 2011 i wykonano aż 26 pętli. Mike Newman

A czy Wy znacie inne rekordy ustanowione przy pomocy maszyn?
UWAGA!
Nastąpiła zamiana e-maila, dzięki któremu możecie skontaktować się ze mną. Obecnie jest to: maszynyokiemdziewczyny@wp.pl
A jeśli chcecie wiedzieć na bieżąco, co dzieje się na blogu, to zachęcam Was do polubienia świeżo założonego fanpage, do którego odnośnik znajdziecie po prawej stronie.

Źródła:
http://biurorekordow.pl/
Nowszy post Starszy post Strona główna

4 komentarze:

 1. Ojoj... Dyrdek pieprznął w bariery? Dlatego nie pokazali?
  Zostałaś wybrana do Nominacji Dobrych Myśli! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeglądałam inne materiały, ale w nich było również tak ucięte. Jest takie prawdopodobieństwo przy tej prędkości, ale skoro zaliczyli, to może było to delikatne "puknięcie" czy otarcie. (o ile uderzył)
   Przepraszam, ale nie biorę udziału na blogu w żadnych nominacjach. :(

   Usuń
 2. Jeden z moich ulubionych pilotów akrobacyjnych Węgier Zoltan Veres w jednym ciągu wykonał 408 beczek na samolocie Extra 300S :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, to z pewnością jest ciekawa informacja. :)

   Usuń