INŻYNIERSKIE WIZJE?

By | 12:12:00 1 comment
Jak pewnie możemy zauważyć, w dzisiejszych czasach wielu ludzi daje się nabrać na wizje różnych wróżek, które z każdej strony starają nam się wcisnąć wiele głupotek za dość sporo pieniędzy. Na szczęście możemy jeszcze liczyć na inną grupę ludzi, która również opiera swoją pracę na wizjach. Ale to na jakich wizjach! Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić pewną maszynę, dzięki której będziemy mogli jeszcze bardziej komfortowo szybować po niebie... Poznajcie... sky whale!


Jak można się domyślić po opisie czy samej nazwie maszyny, skupimy się dziś na samolocie. Jak już wspomniałam- jest wizją inżynierów. Naukowcy nazywają je gigantami nieba, naszą przyszłością...
Sky whale nie jest typowym modelem samolotów. Zdecydowanie bardziej różni się od naszego obrazu statków powietrznych. Kiedy spojrzymy na jakiekolwiek zdjęcie tej maszyny, to pierwsza rzecz jaka nam się rzuca w oczy to jej nietypowy kształt.
Jednak to nie ten element ma głównie zaskakiwać! Konstruktorzy pomyśleli o zupełnie innym rozmieszczeniu miejsc. Tak jak pewnie wiecie, jeśli chcemy gdzieś polecieć samolotem, mamy do wyboru 3 podstawowe klasy: pierwszą, biznes i ekonomiczną. Rozmieszczenie miejsc dla danych klas w tymże środku transportu jest różnorodna. Wewnątrz jest tylko 1 poziom, i tam właśnie spędzimy całą podróż. Często na samym początku znajdują się miejsca klasy pierwszej, następnie biznes i na końcu ekonomicznej. Jednak w sky whale czeka na nas niespodzianka! Gigant ma wewnątrz aż 3 kondygnacje, każda konkretna przydzielona jest dla danej klasy. Najwyżej zasiada klasa pierwsza, niżej biznes i najniżej ekonomiczna. 


Ponadto inżynierowie zapowiadają, że w olbrzymie znajdzie się miejsce dla 755 osób. Wyobrażacie sobie takiego potwora? haha.
A co jeśli chodzi o zasilanie? Również w tym przypadku nie będziemy się cofać, pójdźmy do przodu! Zwracając większą uwagę na obecne zanieczyszczenia, samolot ma być zasilany energią słoneczną. Panele słoneczne zostaną umieszczone na grzbiecie. 


Kolejny ważny element- napęd. W wyobrażeniach konstruktorów ma być napędzany czterema obrotowymi silnikami. Jednak tutaj nie jest wszystko dopracowane do końca. A co jeśli przy starcie samolotu ulegnie uszkodzeniu jeden z silników? Wtedy będzie problem z pomyślnym lądowaniem... Nad tym trzeba jeszcze popracować. 
Możemy być pewni jednak innych zalet statku powietrznego- zredukowanie kosztów paliwa (co w transporcie jest naprawdę ważne) i zmniejszeniu poziomu hałasu. 
Muszę przyznać, że powyższy projekt bardzo mi się podoba. Konstrukcja samolotu jest niecodzienna, a przez to ciekawa. Ponadto połączenie komfortu i użyteczności jest ważne w każdej dziedzinie, a takowy statek powietrzny oferuje oba elementy idealnie łącząc je ze sobą. 


Przy okazji, jak już jesteśmy w tematyce statków powietrznych, chciałabym wam zaprezentować pewien blog. Zaczęłam wczytywać się w niego już od dawna i stwierdziłam, że jest na tyle ciekawy, że przy następnej wzmiance o samolotach wam go pokażę! :)
http://samolotyzkartonu.blogspot.com/
Pewien Pan buduje wyjątkowe modele tych maszyn. W każdej posturze płatowców widać miłość do nich, co w takiej pracy jest chyba najważniejsze. :)
Więc jeśli ktoś ma ochotę, to niech wpada na tego bloga, myślę, że się nie zawiedzie. Macie moje dziewczęce słowo, haha.A ja się już z wami żegnam. Macie jakieś pytania do mnie? Piszcie na e-maila: be_cuteee@wp.pl
Anonimowa

Z czego korzystałam tworząc notatkę:
http://lotniczapolska.pl/Czym-jest-Sky-Whale,32490Nowszy post Starszy post Strona główna

1 komentarz:

  1. ciekawy projekt ale chyba mało ekonomiczny, no bo jakie trasy musiałby obsługiwać, żeby zapełnić samolot pasażerami? na bloga o samolotach też zajrzę

    OdpowiedzUsuń