TAKSÓWKĄ PO NIEBIE

By | 11:49:00 Leave a Comment
Zapewne większość, jeśli nie każdy z Was miał okazję przejechać się taksówką. Zwykła przejażdżka po mieście, prawda? Jednak dzisiejszy rozwój techniki potrafi sprawić, że nawet taksówka może być czymś niezwykłym. Chciałabym opowiedzieć o powietrznych taksówkach. Zapraszam!Najpierw w kwestii wyjaśnienia- na czym polega owy fenomen? Jest to transport wykorzystujący helikoptery i małe samoloty, które mogą zabrać na pokład tylko kilka osób. (przykład na zdjęciu powyżej) Wykonują przewozy jak ich ziemscy odpowiednicy- nie są to podróże ustalone według rozkładu- klient decyduje gdzie i kiedy ma lecieć! 
Wbrew pozorom z takiej usługi nie korzystają tylko prezesi czy pracownicy podczas wyjazdów służbowych. Loty te w Polsce stają się coraz popularniejsze. Wiele rodzin, które planują chociażby wakacje, decyduje się na ten środek transportu. Ze względu na rosnącą popularność, ten rodzaj przewozu uważa się za transport przyszłości. W Brazylii podobno samoloty latają nawet w obrębie jednego miasta startując i lądując z wieżowca na wieżowiec. A gdzie w Polsce można polecieć? I za ile? Trasa Warszawa- Gdańsk to koszt około 4,5 tys. zł. Warto? Moim zdaniem jak najbardziej. Przede wszystkim oszczędzimy czas. Nie ma nawet porównania do trasy pociągiem lub samochodem. Np. transport drogowy jest narażony na stanie w korkach. Taki przelot jest również odpowiedni dla osób, które bardzo cenią sobie komfort podróży. Kolejna zaleta to fakt, że statek powietrzny może wystartować już 2 godziny po zamówieniu lotu. Szybko, solidnie i bezpiecznie. A jeśli są osoby, które mają licencję pilota i nie chcą, aby ktoś pilotował zamiast nich maszynę? Nie ma problemu, jest możliwość pilotowania samodzielnie. Klient w zależności od upodobań, może wybrać sobie księżniczkę jaką chce lecieć- odrzutowce, śmigłowce, awionetki i inne. 


Ale nie zapominajmy o wcześniej wspomnianych helikopterach! Zabierają one na pokład 1-6 osób i są o tyle dobre, że mogą wylądować w miejscach, gdzie samolot nie ma warunków. 
Oczywiście można się domyślić, że taki rodzaj transportu jest czymś niezwykłym dla pasjonatów lotnictwa. 
Śniadanie w Berlinie, zakupy w Madrycie i impreza w Lizbonie a na dodatek wszystko w jeden dzień? Teraz, dzięki idei wprowadzenia samolotów jako taksówek jest wszystko możliwe. Jak myślicie? Czy statki powietrzne zastąpią całkowicie naziemne taksówki? Moim zdaniem to tylko kwestia czasu, a jeżdżenie taksówką będzie przeżytkiem. Jeśli chcecie załapać kontakt ze mną, zapytać o coś, czy podać jakiś pomysł? A może chcecie o czymś przeczytać na moim blogu? Piszcie do mnie na e-maila: be_cuteee@wp.pl Odpisuję na wszystko a Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. I chciałabym przy okazji podziękować za wiadomości, które już dostałam. Każda opinia została przeze mnie rozważona. :)
Do usłyszenia!Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: