NAJCIEKAWSZE TRASY KOLEJOWE NA ŚWIECIE

By | 10:32:00 13 comments
Wiele osób kojarzy pociągi ze starymi maszynami, opóźnieniami i wolną jazdą. W związku z tym, w poniższym wpisie chciałabym Wam pokazać, że zwykła jazda pociągiem nie musi być nudna. Przedstawiam Wam najciekawsze trasy, po jakich można było jechać. Miłego czytania. (kolejność przypadkowa)

EKWADOR:
Nos Diabła (El Nariz del Diablo) jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w Ekwadorze. Pomimo swojego piękna, na przejażdżkę decydują się tylko nieliczni. Dlaczego? Krótkie odcinki trasy pełne są znacznych różnic wysokości. Tory położone są na wąskich skałach, co niekiedy sprawia wrażenie, że pociąg wręcz unosi się nad przepaścią. Niestety, nieuważni turyści są przyczyną rzadszego puszczania maszyny.


REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI:
Trasa Pretoria- Wodospady Wiktorii eksploatowane przez Ravos Rail jest przepiękną drogą z cudownymi widokami. 


NOWA ZELANDIA:
Napier-Gisborne. To tutaj szlak kolejowy prowadzony jest przez... lotnisko! Lotnisko jest bardzo nowoczesne, sieć pociągów już niezbyt. Kiedy dane maszyny spotkają się ze sobą, pierwszeństwo mają statki powietrzne, natomiast maszynista pociąg musi zatrzymać. 


STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI:
Oto najdłuższa i najpiękniejsza trasa kolejowa USA. Połączenie kolejowe nazywa się California Zephyr, a na trasie jeżdżą pociągi spółki Amtrak. Droga rozciąga się przez 7 stanów (3924 km), a eksploatowane maszyny służą głównie w celach turystycznych. Rozkładowy czas podróży to ponad 51 godzin. Brzmi zachęcająco!


SZWAJCARIA:
Będąc w Szwajcarii warto zwrócić uwagę na Wiadukt Landwasser. Jest on jedną z popularniejszych atrakcji turystycznych. Wiadukt ten jest 136 metrową budowlą, utrzymywaną na wysokości 60 m! Prace nad konstrukcją trwały tylko rok.


AUSTRALIA:
Pokazane niżej połączenie przecina całą Australię. Trasa była budowana 126 lat, a pełen przejazd trwa 2 dni. Skład to 2 lokomotywy i 40 wagonów.

Która z wymienionych wyżej tras przypadła Wam najbardziej do gustu? A może Wy macie okazję przejeżdżać koło jakiś miłych dla oka miejsc? Na mojej codziennej trasie nie ma nic ciekawego, z wyjątkiem aeroklubu! Mogę dzień w dzień podziwiać wystawione eksponaty. :)

Kontakt: be_cuteee@wp.pl

Z czego korzystałam tworząc notkę:
http://podroze.gazeta.pl/podroze/56,114158,10008020,Bergensbanen___Norwegia,,6.html
http://www.fly4free.pl/najciekawsze-trasy-kolejowe-na-swiecie/nggallery/image/ghan/#galeria81
http://joemonster.org/art/26113
Nowszy post Starszy post Strona główna

13 komentarzy:

 1. O borze borze, uwielbiam takie trasy. Przypomniał mi się też film snowpiercer... świetne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ooo, dziękuję za tytuł filmu, nie słyszałam jeszcze nigdy o nim, z chęcią go obejrzę! :)

   Usuń
 2. Wow! Naprawdę mam ochotę takimi pojeździć. *.*

  OdpowiedzUsuń
 3. Pociąg :D nigdy nie jeździłem ale podobają mi się maszyny. U mnie tylko jeżdżą towarowe z miedzią wiec nie mam jak sobie popodróżować. Dziękuję za trzymanie kciuków zdałem maturę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Robją wraźenie

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecam Belgrad - Bar.
  https://www.youtube.com/watch?v=tdeyzILo8sY

  Ciekawa jest też linia Sarajewo - Mostar, a także linie w ukraińskich i rumuńskich Karpatach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przejrzalam i faktycznie warte uwagi. :) Dzięki!

   Usuń
  2. O kolei transsyberyjskiej nie wspomniałaś, rozmyślnie to, czy przez nie uwagę? Mam na myśli min. Trasę wzdłuż j. Bajkał

   Usuń
  3. tak, znam tę trasę. :) Nie wspomniałam, bo chcę ją opisać w osobnym wpisie! :)

   Usuń
  4. W końcu udało się "zaliczyć" :)
   http://tomo1976.blogspot.com/2016/03/serbia-czarnogora-lipiec-2015-czesc-5.html

   Usuń
 6. Z wyżej wymienionych najchętniej przejechałbym się szwajcarską linią przez Wiadukt Landwasser, może kiedyś się uda. Jeżeli chodzi o Polskę to nasuwa mi się jedynie linia z Kłodzka do Wałbrzycha, niesamowicie malowniczo poprowadzona trasa.

  OdpowiedzUsuń