TAG: ZACZYTAJMY SIĘ! #3

By | 05:39:00 11 comments
Dawno nie było u mnie żadnego tagu, jednak jakiś czas temu, obiecałam Wam, że opiszę pewną książkę. Chciałam tylko przeczytać kilka stron, aby wystawić odpowiednią opinię. Uważam, że ta pozycja jest idealna na mojego bloga i byłaby wielka szkoda, gdybym jej nie umieściła.


Jest to Historia lotnictwa w Polsce. Powiedzenie: cudze chwalicie swego nie znacie, sprawdza się tu doskonale! Być może w szkole, na lekcjach historii słyszeliśmy jak rozwijały się statki powietrzne w Europie: Francji, Anglii czy innych bogatych państwach. Polska z reguły była omijana lub informacje na temat rozwoju maszyn wprowadzone były wręcz pobieżnie. Jednak ubogie lekcje w szkole nie oznaczają, że samoloty nie budziły zainteresowania w naszej ojczyźnie!Wręcz przeciwnie! Dlatego nie rozumiem, z jakiej racji Polska jest omijana, podczas omawiania nowego materiału. Pozycję stworzyło 8 autorów, a każdy z nich jest miłośnikiem lotnictwa. Wielu z nich pracowało z samolotami, stąd mamy pewność, że książka jest rzetelnie i solidnie napisana. Tak naprawdę, temat latania maszynami został omówiony z każdej strony, zaczynając na projektach, poprzez zabory, aż do magazynów lotniczych. A oto dowód na rozległość tematyki:


Moim zdaniem, książka ta nie jest zwykłą encyklopedią, która z reguły zanudza wszystkich. Tekst jest napisany prostym językiem, co sprawia, że jest przeznaczony dla każdego, bez względu na stopień wtajemniczenia w lotnictwo czy wykształcenie. Czcionka czytelna, strony przejrzyste i ozdobione wspaniałymi fotografiami.


Podczas, gdy w innych krajach, można było bez problemu tworzyć, szkicować i budować, Polska miała bardzo okrojone fundusze na jakiekolwiek projekty. Rodacy byli pilnowani przez zaborców, a w innych konfliktach zbrojnych musieli borykać się z różnymi problemami. Myślicie, że ich to zniechęciło? Nic bardziej mylnego! Polacy rozwijali się, aż w końcu osiągali sukces za sukcesem.
Dlaczego jeszcze warto nabyć tę książkę? Znajdziecie tam informacje, których nie ma nigdzie w Internecie. Masa ciekawostek, konkretnych notek i nowinek. Wszystkie ważne rzeczy skupione w jednym miejscu.
Książkę widziałam w empiku i matrasie, za 39.99 zł.
W Internecie pozycja jest tańsza. Poniżej podsyłam linki dla zainteresowanych:
http://aros.pl/ksiazka/historia-lotnictwa-w-polsce-op-fenix-9788377056608
http://www.matras.pl/historia-lotnictwa-w-polsce,p,219762
http://www.empik.com/historia-lotnictwa-w-polsce-opracowanie-zbiorowe,p1101048836,ksiazka-p
http://allegro.pl/historia-lotnictwa-w-polsce-wyd-fenix-i4956217377.html
Dziękuję za przeczytanie. Miłego dnia! :)
Nowszy post Starszy post Strona główna

11 komentarzy:

 1. Masz naprawdę niezwykłe hobby jak na dziewczynę :) Bardzo to podziwiam :)
  Ja tę książkę znalazłam też w mojej ulubionej internetowej księgarni - jest tam bardzo tanio a wysyłka blyskawiczna, 1-2 dni od zamówienia.
  http://bonito.pl/k-90386785-historia-lotnictwa-w-polsce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło :)
   O, to super, może komuś się przyda. :D

   Usuń
 2. Oglądałem tę książkę w empiku i bardzo mnie się spodobała. Jest bardzo merytoryczna, szczegółowa, a zamieszczone fotografie są cudowne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! :) Cieszę się, że ktoś mnie popiera. :D

   Usuń
 3. Widać, że fotografie są świetne. Gdy byłam mała zawsze chciałam zostać pilotem, lub ptakiem =D. Bardzo ciekawa notka =)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nominowałem cię do
  Liebster Blog Award :)
  http://adrianolczyk.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. fajna pozycja, muszę się przyznać, że naprawdę niewiele wiem o lotnictwie w Polsce a to bardzo ciekawy temat, może kiedyś się skuszę na tę książkę

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę przyznać, że pozycja mnie zaciekawiła. ;) Lotnictwo w Polsce zawsze było inspirujące.

  OdpowiedzUsuń