6 WCIĄGAJĄCYCH DARMOWYCH GIER NA ANDROIDA DLA MIŁOŚNIKÓW KOLEI

By | 06:23:00 Leave a Comment
Sklep Play jest miejscem, które obfituje w ciekawe gry i przydatne aplikacje na telefon. Znajdziecie tu wszystko, czego tylko potrzebujecie- mapy, symulatory, tablice z wzorami, przepisy kucharskie. Nierzadko jednak zdarza się, że ilość nie idzie w parze z jakością, a pobranie dobrze wykonanej gry graniczy z cudem. Dlatego też postanowiłam podzielić się z Wami swoimi 6 ulubionymi kolejowymi znaleziskami na telefon!


TrainStation- Game on Rails
Kategoria: symulacyjne
Rozmiar: 22,85 MB
Twórca: Pixel Federation
Ocena w sklepie Play: 4,3
Wi-Fi:
wymagane
Źródło: Google Play

Gra polega na stworzeniu własnego "kolejowego imperium". Budujemy pociągi, załadowujemy je i rozładowujemy. Bez względu na to jakie modele Cię fascynują, możesz być pewien, że znajdziesz tu swój ulubiony- gra zawiera bowiem około 1300 składów z różnych części świata i okresów czasu. Mamy także wpływ na infrastrukturę kolejową. Grafika jest naprawdę świetnie wykonana, a twórcy nie pominęli żadnych detali. Ponadto, gra jest dostępna w polskiej wersji językowej, co zachęci do pobrania wiele osób. Rozgrywce towarzyszy spokojna, wesoła melodia. Niekiedy jednak program dość długo się ładuje. Mimo to, w ubiegłym roku była to najwyżej oceniana kolejowa gra w naszej ojczyźnie. Nic dziwnego, że dla tylu osób jest ona numerem jeden spośród całej góry dostępnych aplikacji. Tak jak w tytule- jest ona darmowa, jednak kupienie niektórych dodatków uprzyjemnia zabawę.
       
  
Train Simulator: Euro Driving 
Kategoria: Symulacyjne
Rozmiar: 60,54 MB
Twórca: Tap- Free Games
Ocena w sklepie Play: 4,1
Wi-Fi: niewymagane


Mimo, iż nie przepadam za symulatorami, to już druga gra z tej kategorii, która znalazła się w dzisiejszym zestawieniu. Podczas jazdy musimy samodzielnie utrzymać pociąg, by ten się nie wykoleił! Cel rozgrywki jest klarowny- naszym zadaniem jest odebranie i przewiezienie pasażerów do punktu docelowego. Ogranicza nas z góry wyznaczony czas, więc musimy się pospieszyć. Dotarcie do stacji o wyznaczonej godzinie nie jest jednak zadaniem prostym- należy respektować tablice, które każą nam zwolnić i oczywiście pamiętać o tym, by pociąg nie wypadł z torów. Mamy do wyboru 10 składów, a każdy z nich charakteryzuje się różnymi parametrami. Poniższy pociąg otrzymujemy za darmo:

 

W trakcie gry zarabiamy pieniądze, za które możemy kupić kolejne środki transportu kolejowego. Muzyka obfituje w dźwięki gitar elektrycznych. Może i nie jest to symulator najwyższych lotów, jednak zdecydowanie wart uwagi użytkowników. 

 


Train Conductor World
Kategoria: zręcznościowe
Rozmiar: 47,08 MB
Twórca: The Voxel Agents
Ocena w sklepie Play: 4,4
Wi-Fi: niewymagane

 

Zdecydowanie mój faworyt z całego zestawienia! Znajdujemy się w Europie, a naszym zadaniem jest przestawianie pociągów na właściwe tory. Gra w teorii wydaje się być nudna, jednak w praktyce potrafi zająć nas na długie godziny. Musimy bowiem uważać, by nadjeżdżające składy nie zderzyły się ze sobą i wykonywać wiele zadań. Ponadto zbieramy punkty, by następnie wymienić je na elementy torów i móc odblokować kolejne miasta. 
 
  
 
Źródło: Google Play
Plansze są naprawdę barwne i starannie wykonane, a rozgrywce towarzyszy rytmiczna, wesoła melodyjka. Gra dostępna jest w polskiej wersji językowej. Należy dodać, iż mamy do wyboru kilka składów, które następnie przemierzać będą Łuk Triumfalny, Amsterdam, Brugię, czy Matterhorn. 

Tracky Train
Kategoria: zręcznościowe
Rozmiar: 33,93 MB
Twórca: Crash Lab Limited
Ocena w sklepie Play: 3,7
Wi-Fi: niewymagane
 

Przeniesiemy się teraz do świata pikseli, czyli Tracky Train. W grze poruszamy się drezyną, układając tory, po których za chwilę przejedzie pociąg. Musimy jednak tak położyć szyny, by nadjeżdżający skład zabrał oczekujących pasażerów, nie zderzył się z pobliskimi domami i nas nie dogonił. Dzięki zbieranym podczas trasy monetom, możemy kupić i udoskonalić nasze pociągi.


 

Podczas rozgrywki możemy wybrać jedną z pięciu plansz, a każda z nich jest niezwykle barwna i urocza. Gdyby tylko układanie torów w rzeczywistości było tak szybkie jak w Tracky Train...


Police Train Prison Transport
Kategoria: symulacyjne
Rozmiar: 30 MB
Twórca: Raydiex- 3D Games Master

Ocena w sklepie Play: 3,7
Wi-Fi: niewymagane
Ostatnią grę jaką chcę Wam zaproponować jest symulator pociągu policyjnego. Kolejny niezbyt wysokich lotów, lecz z pewnością sterowanie jak i fabuła są dość ciekawe. Jest to bowiem pierwsza symulacja jaką znam, podczas której trzeba samodzielnie utrzymywać pociąg na szynach, by się nie wykoleił (być może dlatego, że tak mało pobieram tego typu gier)! Jak widać podczas pierwszej rozgrywki, mój już niezbyt się utrzymywał na szynach:
   

Mimo zapewnień twórców gry, grafika nie jest zbyt powalająca, a bohaterowie całkiem zabawnie i nienaturalnie poruszają się, lecz czy to aż takie ważne? W końcu nieczęsto widzi się policyjne pociągi! Takimi cudownymi wehikułami musimy przebrnąć przez 5 poziomów, jakie oferują nam autorzy:


   

Jak więc widać, nie każda aplikacja musi mieć świetnie dopracowaną grafikę, czy podkład muzyczny, by porwała niejednego hobbystę. A czy Wy graliście w którąś z wymienionych wyżej pozycji? Jeżeli znacie ciekawsze, które skradły Wasze serca, możecie śmiało podzielić się nimi w komentarzach.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: