5 FAKTÓW O ELONIE MUSKU, KTÓRYCH MOGŁEŚ NIE ZNAĆ

By | 10:27:00 Leave a Comment
Elon Musk pragnie zmienić świat. Chce uratować ludzkość przed przypadkową zagładą. Zamierza skolonizować Marsa, podbić kosmiczną otchłań, a także zrewolucjonizować najzwyklejsze przejażdżki samochodem. Ale to już wiemy. A przynajmniej wiedzieć powinniśmy. Teraz czas na zapoznanie się z inną, mniej znaną stroną Muska!
źródło: snopes.com

 #1
Jako dziecko nie miał przyjaciół i był gnębiony przez swoich rówieśników
Zapewne większość wybitnie inteligentnych dzieciaków, zwanych w szkole potocznie kujonami, bądź też nerdami, może potwierdzić, że szkoła nie należała do najłatwiejszego okresu w ich życiu. Mimo, iż obecnie istnieje śmiałe przekonanie, że to właśnie Elon rządzi światem, mężczyzna niezwykle źle przeżył swoje dzieciństwo. Może i potrafiłby znieść ciągłą samotność, czy rzucane w jego stronę wyzwiska. Ale czy pomyślelibyście, że w umyśle obecnego miliardera aż do teraz pozostał ślad po brutalnym ataku zorganizowanym przez rówieśników ze szkoły? Podczas pewnego popołudnia, które Musk spędzał ze swoim bratem Kimbalem, młody chłopak został zepchnięty ze schodów i dotkliwie pobity przez gang prześladowców. Kimbal obserwujący całe wydarzenie, niezwykle obawiał się o życie Elona i jak się okazało- nie bez powodu. 

Nastolatek bowiem stracił przytomność i trafił do szpitala z wieloma obrażeniami, a w szkole pojawił się dopiero tydzień po całym zajściu. Lecz na tym się nie skończyło! Problemy zdrowotne ciągnęły się na tyle długo, że Musk przeszedł operację nosa, by pozbyć się ich na dobre. Dręczyciele nie mieli także skrupułów, by zaatakować najlepszego kolegę Muska i zmusić go, by przestał się z nim zadawać. To wydarzenie sprawia, że w oczach przedsiębiorcy pojawiają się łzy. Ciekawi mnie jedna rzecz- jak muszą czuć się oprawcy, gdy widzą, że ich gimnazjalny kozioł ofiarny stoi obecnie niemalże na szczycie świata (dlatego nigdzie nie gnębcie kujonów!). 

#2
Jest ogromnym miłośnikiem gier komputerowych 
Elon Musk ma ogromną słabość do gier komputerowych. W wieku 12 lat stworzył z resztą własną, którą nazwał "Blastar". Nie wyróżniała się ona na tle innych programów, a społeczeństwo do teraz zastanawia się nad faktem, czym są umieszczone w opisie gry "maszyny z wiązkami statusu". Pomimo tego, młody Musk zarobił na niej 500 $, więc jak widać- zadatki na miliardera miał od dziecka. Tylko... skoro tak bardzo interesował się tworzeniem wirtualnej rozrywki, to dlaczego nie chciał związać się z tym na zawsze? Bo jak sam twierdzi-dzięki temu nie uratuje świata. 

Źródło: ymedialabs.com

#3
Błąd lekarzy niemalże uśmiercił Elona, gdy ten miał 30 lat
Pod koniec roku 2000, Musk wyjechał na urlop do Afryki Południowej. Był to jego pierwszy dłuższy od dawien dawna wypoczynek, więc los postanowił spłatać mu dość kosztownego figla- mężczyzna zaraził się wówczas najniebezpieczniejszym szczepem wirusa malarii. Po powrocie do domu, zaczął czuć się coraz gorzej, więc jego ówczesna żona Justine, zabrała go do szpitala. Na miejscu, lekarze postawili błędną diagnozę- stwierdzili, że nabawił się wirusowego zapalenia opon mózgowych. Podjęto się leczenia, a następnie wypisano Elona informując go, że niektóre z objawów wciąż mogą się utrzymywać. Przedsiębiorca czuł się jednak coraz gorzej, aż w końcu nie mógł nawet chodzić. Ponownie został zawieziony do szpitala, gdzie przepisano mu maksymalną dozę doksycykliny. Lekarz, który zadecydował o dawce antybiotyku stwierdził, że gdyby Musk przyjechał dzień później, mogłoby już nie być dla niego ratunku.

#4
Jego pierwsze dziecko odeszło z naszego świata na skutek zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej
Pierwsze dziecko Elona zmarło, gdy miało 10 tygodni. Nie muszę chyba zaznaczać, że był to ogromny cios dla świeżo upieczonych rodziców. Nevada Alexander Musk, tak bowiem nazywał się ich syn, był podpięty przez 3 dni do respiratora, gdyż doszło do śmierci mózgu. Na ratunek malca było już jednak za późno. Podczas gdy Justine nie ukrywała swoich uczuć przed światem, twórca PayPala zamknął się w sobie i z ogromnym trudem wspominał o zaistniałej sytuacji. Jak stwierdził: "Strasznie smuciło mnie rozmawianie o tym. Nie jestem pewien, dlaczego miałbym chcieć rozmawiać o najbardziej przykrych wydarzeniach z mojego życia." By zapomnieć o rozdzierającym bólu, mężczyzna zaczął jeszcze ciężej pracować nad SpaceX.

#5
Musk był inspiracją dla Iron Mana
Musk odegrał sporą rolę w czasie kształtowania postaci Tony'ego Starka. Scenarzyści wzorowali się na biznesmenie, a odtwórca superbohatera, Robert Downey Jr., spotykał się z Elonem, by poznać jego zwyczaje i nawyki. W ten sposób pragnął zagwarantować sobie lepsze wczucie się w grę. Zamiast wyobrażeń od zera, mężczyzna mógł brać z kogoś przykład. Przystojny miliarder z ogromem pomysłów i niezwykle praktycznym podejściem do biznesu- czy takimi słowami nie można określić doskonale znanego nam Muska? Po tym jak "Iron Man" pojawił się w kinach, reżyser ujawnił wzorzec dla głównego bohatera, co zyskało wiele atencji.

Elon Musk jest postacią ciekawą i daleko mu do niewidzącego poza cyferkami świata geeka. Należy bez cienia wątpliwości przyznać, że jest człowiekiem sukcesu- mimo, iż ludzie często z niego szydzili i widzieli w nim wyłącznie miliardera z dziwnymi wizjami, osiągnął to, co zaplanował. I nie boi się planować dalej. Bo Elon zdaje sobie sprawę ze swojej potęgi. Nie ma co ukrywać- to właśnie tacy ludzie podbijają cały świat! 

 


Źródła:
"Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli, SpaceX"- Ashlee Vance
www.biography.com

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: