GOOGLE EARTH I JEGO 10 CIEKAWYCH TRANSPORTOWYCH UJĘĆ CZ. II

By | 01:29:00 Leave a Comment
Pojawiła się część pierwsza, więc czas też na drugą. Tym razem trochę więcej pozostawionych naturze wraków i widoków wprost z naszej ojczyzny. Co transportowego tym razem udało się załapać Google Earth? 


Betonowiec w Szczecinie


Betonowce to zbudowane z żelbetonu wszelkiego rodzaju statki, łodzie i barki. Inżynierowie z całych sił próbowali udowodnić, że beton idealnie sprawuje się jako materiał budulcowy pojazdów morskich. Mimo, że wzbudziły one spore zainteresowanie wśród przeciętnych zjadaczy chleba, stocznie z politowaniem przyglądały się powstającym środkom. Rozkwit kariery betonowców przypada na największe konflikty zbrojne- I i II wojnę światową.
 
Ukazany na powyższym zrzucie ekranowym Urlich Finsterwalder, spoczął na mieliźnie Jeziora Dąbskiego. 75-letni tankowiec stanowi obecnie dom dla niewielkiego drzewka, które wyrosło na jego pokładzie. Statek nie jest strzeżony, a wspinając się po przymocowanej drabince, można się na niego dostać.


Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej 
Zrzut ekranowy udowadnia, że warszawskie muzeum, prócz dział pancernych, czy czołgów jest miejscem wystawy wielu polskich, amerykańskich i radzieckich samolotów- np. MiG-15, Ił-28, a także Lim-2. 

Międzynarodowe Lotnisko Kong County (King County International Airport)
Położone niedaleko Waszyngtonu lotnisko znane jest również pod nazwą "Boeing Field". Została ona nadana na cześć założyciela wszystkim znanego przedsiębiorstwa Boeing. Obiekt przyjmuje pasażerów, lecz specjalizuje się w przemieszczaniu ładunków. 

Costa Concordia
Costa Concordia to należący do włoskiej bandery wycieczkowiec. Uznawany był za największy w Europie statek pasażerski. Ważył 114 000 ton, czyli 2 razy więcej od Titanica. Prócz okazałej ilości miejsc dla podróżnych, wyposażony był w sporej wielkości SPA, salę fitness, bary, czy salę koncertową. Na początku 2012 roku uległ on jednak katastrofie spowodowanej przez kapitana- Francesco Schettino. Pokierowany przez niego statek uderzył w wysepkę Le Scole, na skutek czego zginęły 32 osoby, a rannych było więcej- 64. Kapitan został pozbawiony na 16 lat pozbawienia wolności. Po 20 miesiącach od nieszczęśliwego wypadku, Costa Concordia została podniesiona do pionu. O wycieczkowcu planuję przygotować osobny artykuł, dlatego też odpuścimy sobie dalsze jego opisywanie. 

Niemcy
Przelatujący nad parkingiem w Niemczech odrzutowiec. 


 USS Ranger, USS Constellation, USS Kitty Hawk, USS Independence Bremerton, Waszyngton, USA

4 amerykańskie lotniskowce załapane w jednym punkcie.

Haga, Holandia 

Wyjątkowe parkowanie w holenderskiej Hadze pozostawimy bez komentarza. :)


 HMS Victory

HMS Victory to 251-letni żaglowiec należący do brytyjskiej marynarki wojennej. Do jego budowy wykorzystano 6000 drzew, w głównej mierze dęby. Jego powstanie szacuje się na koszt 50 mln funtów. Wyposażony jest w 104 działa różnego kalibru, a jego burty są grube na około 60 cm. Po wzięciu udziału w kilku morskich bitwach, przeszedł na emeryturę. Obecnie stanowi podziwiany eksponat w Portsmouth, który odwiedza rocznie 350 000 osób.

 Katastrofa w pobliżu Portu Lotniczego Moskwa- Domodiedowo

 Statek u wybrzeży Zatoki Gdańskiej

W ten oto sposób zakończyliśmy dwudziestkę interesujących transportowych widoków z Google Earth. Jest ich oczywiście zdecydowanie więcej, jednak nie sposób pokazać je wszystkie w dwóch artykułach! Link do części pierwszej: Google Earth i jego 10 ciekawych transportowych ujęć

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: